Jdi na obsah Jdi na menu
 


Indigové děti-Postavy: Alexandr Kratochvíl

S radostí vám představuji jakousi knihu postav indigového světa. Bude sloužit pro lepší orientaci v ději a jako pevné body pro příběh. Prezentovány budou formou poměrně krátkých životopisů představovat jednotlivé postavy. Na rozdíl do encyklopedie Podzemí však to budou popisy skutečně jednoznačné. První kdo bude představen je Alexandr Kratochvíl, jehož životopis se nutně stává i jakousi instantní historií Podzemního světa.

id-archa.jpg

 

Alexandr Kratochvíl (*1939)

Narodil se v Plzni na počátku druhé světové války. Už během studia na základní škole se u něj začaly projevovat zvláštní schopnosti. V roce 1955 se schází se svým spolužákem Stanislavem Müllerem a zakládá kroužek Paranormal, který v roce 1959 přejmenovává na International World Agency, tento zdánlivě nic neříkající název je účelem a neprůhlednost činnosti se později stává základem nadnárodní společnosti IWA.

V roce 1965 se schází s několika inženýry a vědci zasvěcenými do národního programu přísně tajných operací, kteří jsou využívání komunistickým režimem pro výzkum takzvaných „vedlejších věd“ s kterými se domlouvá na vytvoření podzemního centra. Zakládá tak Podzemní Prahu.

Pomocí IWA navazuje jednotlivé kontakty se zahraničními Indigovými. V roce 1969 je poprvé uznán jako „president“ Indigové světa, zakládá tak úřad ředitele IWA, který zastřešuje celosvětovou organizaci Indigových. Tehdy vládne ještě společně se Stanislavem Müllerem, ten pak ustupuje do pozadí a zastřešuje úřad vývoje genetických mutací a psychotroniky.

Během roku 1977 podněcuje výzkum takzvané „moci tří“ a osobně vytipovává sedm rodin, ze kterých by mohli vyjít vhodní kandidáti. V tom samém roce je ustanoven úřad starosty Podzemní Prahy a Kratochvíl se stává na dva roky prvním čestným starostou.

Roku 1986 dochází k prvnímu vážnému názorovému a ideovému střetu s Müllerovou skupinou. Krize je zažehnána a dochází jen k oddělení úřadu genetických mutací jako samostatné instituce s vlastní správou.

Během léta 1987 obhajuje svoji pozici šéfa světové organizace IWA a je podruhé zvolen ředitelem. Tato pozice je mu, jako zakladateli uznána „doživotně“. Dochází k druhé ideové rozepři s Müllerem, která vede v roce 1989 k rozvratu jednoty Českého Podzemního světa a vytvoření dvou ideových linií. V roce 1990 se konají první volby, jakési referendum, které má ukázat, která ze stra má právo na vedení Podzemního světa. Alexandr Kratochvíl se svou původní garniturou vítězí ziskem 84% hlasů. Dochází k jakémusi dočasnému urovnání a nyní už jasně nazývaní temní, zůstávají v Podzemní Praze, jako opozice pro ideu Alexandra Kratochvíla.

Během ledna 1993 však dochází k velkým rozporům a několika násilným demonstrací, které vedou Alexandra Kratochvíla k razantním zákrokům a vytvoření úřadu „agentů IWA“. Temní však v únoru 1993 odcházejí z Podzemní Prahy a na několik let mizí na neznámých místech. Alexandr Kratochvíl to považuje za největší prohru svého života. Uchyluje se k podpoře výzkumu „moci tří“, ve které tuší možnou výhodu.

Výzkum „moci tří“ vede nakonec k vytipování šesti definitivních rodin a konkrétních lidí. Tyto lidi a jejich rodiny nechává podporovat a sledovat. Původní plán jejich získání je však nakonec částečně zmařen Temnými, kteří se dříve dostávají k jedné trojici. Alexandr Kratochvíl proto předčasně zajišťuje aspoň zbylé tři a vzniká tak základ pozdější „velké trojky“.  

V roce 2009 po první Podzemní krizi přenechává úřad IWA mladé a výjimečné slečně Lucii Morávkové. Je kritizován za její mladost, ale později je koncept mladého ředitele IWA všeobecně prosazován. V rámci toho dochází k posunutí plnoletosti jedinců na patnáct let, protože Indigový dospívají rychleji.

Alexandr Kratochvíl přebírá úřad ředitele výzkumu Archy úmluvy a později podporuje Lukáše Houšku ve výzkumu takzvané „první civilizace“.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář