Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mapa

 

Zde naleznete základní přehled toho o čem píšu a co se nachází na stránkách. Jsou zde i plánovaná díla a základní seznámení s příběhy.

 
Povídky a příběhy na pokračování:
 
Indigové děti: Mé stěžejní dílo, na kterém už nějaký čas pracuji. Je to také jediná dopsaná kniha, kterou jsem napsal a dokonce i vydal. Jmenuje se Indigové děti: Archa úmluvy. Momentálně se pracuje na přepsání prvního dílu a jeho revizi, pro budoucí vydání ve větším nákladu. Zároveň zde přibývají nové kapitoly druhého dílu.
 
Zápisky Lakelyho Dortona: Momentálně pravidelný seriál popisující příběh člověka, který z počátku nevypadá jako hrdina, ovšem jeho vývoj bude ještě zajímavý. Je to klasický Sci-fi příběh, plný mých představ o vyspělé technice, alternativní budoucnosti, tajemných věcech a mytologiích. Je tvořen krátkými příběhy, tak aby se dal poměrně rychle číst.
 
Wyrda: Momentálně částečně ukončený Fantasy příběh. Je to můj první a na dlouhou dobu asi poslední příběh z oboru Fantasy. Zde je dostupná ukázka. V budoucnu bych na něm rád pokračoval, ale momentálně se v tomto oboru snažím vzdělávat.
Záhada staré Země. Katastrofické dílo, které ukazuje postapokalyptickou historii Země, která byla za tajemných okolností zničena a jejíž opětovné objevení a zjištění tajemné podstaty této zkázy je motivem celého příběhu. Je to klasická sci-fi, která je psána občasně.
 
Vesmírná Odysea: Moje první sci-fi. Je to poměrně rozsáhlé dílo, které momentálně prochází kompletním přepisem a bude navazovat na Indigové děti. Kompletní rozpis série kolem Indigových dětí naleznete zde.
 
Úvahy a zamyšlení.
 
FVD: aneb filosofie všedního dne. Odlehčené filosofování na aktuální životní poznatky a mé názory.
 
Úvahy o morální odpovědnosti: To je takový můj seriál o morálce a mém náhledu na ni. Jednou za čas napíšu krátké pokračování s aktuálními postřehy a mými názory na morálku.
 
Moralis: Utopie: Zatím zde z tohoto díla není nic zveřejněno. Ale nedávno jsem se rozhodl sepsat příběh, který bude popisovat moji fiktivní zemi Moralis, která je mojí reakcí na dle mého názoru ideální stát a zemi. Popisuji tam zákonodárství, způsoby a zvyky obyvatel a fungování země. Nevyhýbám se ani mému názoru na ideálně morální společnost.
 
Láska a její (ne)schopnost přežít 21. Století: Dlouhodobá úvaha, na níž pracuji již dva měsíce a ještě nějakou dobu pracovat budu. Název říká úplně vše. Já pouze řeknu, že plánovaný rozsah 100 stránek bude možná ještě navýšen, aneb když je stále co říct…
 
Rádoby odborné práce.
Odkaz Atlantis: Odborné zamyšlení a hledání důkazů o možnosti existence civilizací, v dávných dobách. Jedná se o dlouhodobou práci, na které už taky nějaký čas pracuji. První část bude zveřejněna už brzy.
 
Historie kosmického věku lidstva v první fázi: Zde se snažím sepsat první kroky lidstva do vesmíru. Zvláště se pak věnuji odkazu Wernera Von Browna a Sergeje Koroljova. Popisuji vývoj raket V2, situace v druhé polovině čtyřicátých let ve spojených státech a jejich raketovém výzkumu. Zaobírám se vývojem raket Redstone, Jupiter, Saturn, R7 a dalších. Popisuji sérii kosmických sond Sputnik, Lun a Explorerů.
                Je to dílo na delší čas. Slouží hlavně pro můj osobní výzkum a práci ne Vysoké škole. Později bych se rád věnoval výzkumu soukromého využití vesmíru. Také bych rád zpracoval téma programu Space Shuttle a pokud zbyde čas, tak i program Apollo a Sojuz.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zkažené jídlo

(Juliane Assange, 31. 1. 2011 22:27)

celá osobnost autora, jeho zatuchlé politické ideje i jeho dílo působí jako když člověk otevře lednici plnou jídla, která byla týden bez proudu...
pouhý subjektivní dojem, nic víc