Jdi na obsah Jdi na menu
 


Encyklopedie Lakelyho světa I

Datace:

    Pro přesnější orientaci v datech je důležité uvést staré a nové datování. Staré datování bylo nahrazeno novým a to hlavně z důvodů, že padlo hlavní město staré říše a posléze říše samotná. Nyní tedy fungují dvě formy datování

    IE (Imperial Era). Původní datování. Rozkládá se od mýtického roku 0 IE, kdy se uvádí zrození císaře Kartorena, který založil první unii planet, ze které později vznikla stará říše. Datování končí rokem 9061 IE. V tomto roce se odehrála bitva o Matikus, kde byla soustředěna většina tehdy zbylých Říšských flotil proti hlavní Kerenské flotile. Bitva byla posledním vzepřením staré říše, která se po té rozpadla.

    PIE (Post Imperial Era) Nová datace započíná rokem 0 PIE. Přibližně deset měsíců od bitvy o Matikus, kdy se podařilo sjednotit velkou část doposud vzdorujících civilizovaných planet, pod jednotnou říši Nové Anotrepie.
 

 

Anotrepije

planetinbluestarfield-1024.jpg   Historické prameny uvádějí, že je to jedna z nejdéle osídlených planet lidmi. V dobách císařství to bylo druhé největší správní středisko říše, hned po bájném hlavním městě starého císařství Atómer (Někdy také Atmósfir, nebo Atósires)(viz.).
   Až tam co historické prameny sahají, je Anotrepije důležitou obchodní a správní planetou. Po pádu hlavního města Císařství se stává na 150 let hlavním městem zanikající říše. Po konečném rozpadu říše je ustanoveno Anotrepijská republika, zahrnující planetu Anotrepii s dvanácti blízkými soustavami zahrnující 13 obydlených světů.
   Hlavní město Baretron zůstává i po pádu civilizovaného císařstvím ostrovem fungujícíc ekonomiky, vyspělé kultury a správním střediskem pro většinu civilizovaného vesmíru.

 

 

Atómer (Někdy také Atmósfir, nebo Atósires)

fantasy_the_fortress_on_the_ruins_of_the_old_city_014272_.jpg   Bájné hlavní město Císařské éry. Je opředeno tolika mýty a historkami, že mezi historickými prameny je těžké rozeznat pravdu. A tak i přesto, že zaniklo v poměrně nedávné době. Dnes je těžké poskytnout podložené a pravdivé informace.
   Jisté je, že se nacházelo velice blízko středu galaxie. Udává se, že hlavní město obepínalo většinu povrchu planety a bylo největším soustředěním úředníků ve známém vesmíru. Veškeré další informace o vzhledu, fungování a historii hlavního města jsou zkresleny a jedná se většinou o mýty.
   Jisté je, že v roce 9056 IE bylo napadeno spojenými kerenskými a courekyskými armádami, které město, přes jeho gigantickou obranu dobyli a kompletně vyplenili. Touto událostí také začíná první velká Kerenská invaze a postupný rozpad celého císařství.

 

Lorenso Bartiny Has (8821 – 8939 IE)

   Slavní básník, historik a spisovatel Císařské éry. Jeho sbírka básní a citátů „Mnohé chvíle byly ztraceny“ zůstala i tisíc let po pádu císařství v povědomí civilizované části vesmíru. Napsal také knihu „Bourání mýtů“, která znamenala zoufalý pokus upozornit tehdejší vládnoucí garnituru na společensko-ekonomické problémy, které tehdy otřásaly císařstvím a později vedly k jeho pádu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář