Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lakely Dorton: Zápis první

Svět Space Odyssey jsem dlouho nechával odpočívat. Avšak asi před rokem a půl jsem slíbil, že napíšu sérii krátkých příspěvků, ze života Lakelyho Dorotna a jeho cestě na Prometheus. Tak zde tento příběh ožívá. Zatím jen úvod do světa, od kud Lakely pochází. Příjemné čtení, první příběh se objeví brzy.

 

Lakelyho příhody

Zápis první: Úvod

speedpaint___future_city_by_antifan_real.jpg

  Lakely Dorton - mladý, ambiciózní muž, který odmalička toužil po jediné věci. Chtěl být elitním vyjednavačem v Komisi zítřků, jak se říkalo skupině lidí, kteří vyjednávali za planetu, odkud Lakely pocházel. Snažili se vyjednat co nejvíce spojenectví a utvořit tak pevnou alianci, která by společně se slábnoucí aliancí Asanitů pomáhala v galaxii udržet alespoň ty ostrůvky svobody a kultury, které se kerenským armádám ještě nepodařilo zničit..
  Lakely se narodil do těžké doby. Galaxie byla už několik tisíciletí v postupném pomalém, ale velice bolestivém rozkladu. Asanité jakožto jistota míru a svobody ztráceli už po mnoho generací na mnohem progresivnější, ale také mnohem nebezpečnější Kereny. Zákony a pravidla, která tak dlouho zajišťovala prosperitu této části vesmíru, pozbyla platnosti. Věk se změnil a to ovlivnilo takřka všechny civilizace v galaxii.
  Anortrepie byla planeta, kde se Lakely narodil. Nebyla daleko od centra galaxie a už od začátku to byla jedna z nejdůležitějších obchodních křižovatek. Anortrepiané byl hrdý národ lidí, jakožto i většina galaxie, který si zakládal na svých zvycích, kultuře a tradici. Co historické prameny sahají, byl to národ úzce spolupracující s Asanity. Ještě v dobách, kdy Asanité vládli s Anotrepijci, tvořili nejsilnější alianci. Historie však vůbec nezaznamenávala dobu, kdy tato planeta neovládala kosmické lety. Historie prostě začínala Kongresem na Americonu, kde Asanité s Anotrepijci podepsali dohodu o vzájemné podpoře.
  Dnes byl Anotrepis pevnou zdí, která dělila civilizovanou část galaxie, před Kereny. Stále měli velkou vojenskou převahu a Kerenové je raději nechávali v závětří. Nahradili Asanity v boji za lepší civilizace a poskytovali azyl mnoha utečencům z planet, které podlehly Kerenům.
  V tomto vyrůstal náš Lakely. Narodil se do rodiny obchodníka, který jako jeden z mála velice dobře prosperoval i přes to, že obchodní trasy se změnily v nebezpečný závod s tlupami Kerenů. Bydlel na okraji hlavního města Baretron. Život zde byl specifický, spíše typicky galaktický, jak říkal básník Hardes, když psal sbírku básní o Anotrepis. Život zde poskytoval komfort, jaký byl kdysi galaktickým standardem. Lakely byl na takový život zvyklý. Přesto však svoje mládí prožil v Baretronské knihovně, jedné z největších knihoven galaxie. A právě zde začíná příběh Lakelyho Dorotona - muže, který zasvětí svůj život boji za porážku Kerenů a záchraně jedné prastaré planety, skrývající možná jedno dávné tajemství.

 

Autor: Lukáš Houška

Korekce: Alissa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář